Vores filialer

 

 

Freiburg (Main)
Christaweg 42
79114 Freiburg
Tel.: +49 761 456262155
E-Mail:
info@sprachenmax.com

 

Leverkusen
Tel.: +49 (0) 800 723 8506
E-Mail:
info@sprachenmax.com

 

Köln
Tel.: +49 (0) 800 723 8506
E-Mail: koeln@sprachenmax.com

 

München
Tel.: +49 (0) 800 723 8506
E-Mail: muenchen@sprachenmax.com

 

Frankfurt am Main
Tel.: +49 (0) 800 723 8506
E-Mail: frankfurt@sprachenmax.com

 

Hannover
Tel.: +49 (0) 800 723 8506
E-Mail: hannover@sprachenmax.com

 

Nürnberg
Tel.: +49 (0) 800 723 8506
E-Mail: nuernberg@sprachenmax.com

 

Düsseldorf
Tel.: +49 (0) 800 723 8506
E-Mail: dus@sprachenmax.com

 

Hamburg
Tel.: +49 (0) 800 723 8506
E-Mail: hamburg@sprachenmax.com

 

Berlin
Tel.: +49 (0) 800 723 8506
E-Mail: berlin@sprachenmax.com

 

Madrid
Tel.: +49 (0) 800 723 8506
E-Mail: madrid@sprachenmax.com

 

Mailand
Tel.: +49 (0) 800 723 8506
E-Mail: milano@sprachenmax.com

 

Istanbul
Tel.: +49 (0) 800 723 8506
E-Mail: istanbul@sprachenmax.com
www.tercumax.com

 

Amsterdam
Tel.: +49 (0) 800 723 8506
E-Mail: amsterdam@sprachenmax.com

 

København
Tel.: +49 (0) 800 723 8506
E-Mail: dk@sprachenmax.com

 

Meyssac
Tel.: +49 (0) 800 723 8506w
E-Mail: france@sprachenmax.com

 

Bathgate
Tel.: +49 (0) 800 723 8506
E-Mail: uk@sprachenmax.com

 

Kontakt

callcenter-medium-2.png

Vores filialer.

Prisliste

preisliste-kl-pdf.jpg

Transparent prisdannelse på basis af ord i kildesproget.

Registrering

DIN EN ISO 9001:2008

Vi er registreret hos DIN EN ISO 9001:2008.

Imagebrochure

brochure-kl-pdf.jpg

Lær os at kende.

Kommentarer fra kunder

kundenstimmen.png

» Hurtig, hurtigere den hurtigst stor oversættelse selskab Sprachenmax.

» Elsker at få mit arbejde med stor kvalitet-kærlighed Sprachenmax.